Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Ce sistem audio iti gadila timpanul?
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Ce sistem audio iti gadila timpanul?

Ce sistem audio iti gadila timpanul? 5 years, 4 months ago #1434

Am zis sa dau eu startul in categoria asa, mai ales datorita faptului ca e destul de liniste in intreg forumul. Deci trebuie sa facem putin "zgomot".

Eu folosesc de 4 ani un sistem audio 2.1, de la Altec Lansing. Mi-a placut constructia de lemn si faptul ca incorporeaza 3 aplificatoare TDA2030.

Cum nu m-am putut abtine sa nu il modific, am cumarat rapid 3 x TDA 2050, am schimbat condensatoarele pe alimentare, modificat putin sursa si apoi schimbat amplificatoarele.

La satelitii acestuia (2 watts) am renuntat de mult, folosesc alte boxe cu 2 cai (10 w).

Cat despre subwoofer, recent am renuntat la difuzorul intern si bag semnalul intr-un sub home made.

:pinch: Warning: Spoiler!

(mai multe aici - www.ecomplex.ro/portfolio/10-inch-subwoofer-model-sspk001)

Voi cu ce va masati simturile auditive?
Attachments:
Last Edit: 5 years, 4 months ago by mihaiioan.

Re: Ce sistem audio iti gadila timpanul? 5 years, 4 months ago #1435

• Costel
  • root user
Eu mi-am cumpărat prin 2005 un set de boxe Philips MMS 460. Funcționează binișor și azi. Cică 80W RMS, 5.1, designul e simpatic... și nu a costat decât 420 lei.

Drăguț proiectul tău! Eu am zis că următoarea achiziție în domeniu (deși nu-s cine știe ce audiofil pasionat) să fie un set de boxe standfloor și un amplificator bunicel. Deși, în jocuri și pentru alte aplicații, 5.1 mi-ar conveni mai mult.
Last Edit: 5 years, 4 months ago by Costel.
The following user(s) said Thank You: mihaiioan

Re: Ce sistem audio iti gadila timpanul? 5 years, 4 months ago #1436

• hidden
  • Junior Geek
Poate cineva care se pricepe mai bine ca mine imi poate oferi niste sugestii pentru un 5.1 ? - In special pentru gaming:p
Close your eyes and feel the geeky breeze
  • Page:
  • 1

Who's Online »

We have 3747 guests and no members online

Maguay © 2012.