Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Display 3D pe laptopuri
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Display 3D pe laptopuri

Display 3D pe laptopuri 4 years, 11 months ago #1583

• Andreea
  • root user
Ce părere aveți despre portabilele cu ecran 3D? Vi se par utile? Mă gândesc că cel mai bine s-ar aplica în a îmbunătăți experiența de gaming, daaaar... eu prefer culorile cât mai vii și ochelarii ajutători cu siguranță ar înnegri pelicula.

Re: Display 3D pe laptopuri 4 years, 11 months ago #1584

Mi se pare o super ideee, dar din câte știu eu (nu sunt sigură că știu bine), nu este recomandat să mergi la filme 3D prea des pentru că stresul asupra ochilor este destul de mare (insert chestii de biofizică). Adică o jumătate de oră de gaming pe zi, cu porția, nu îmi sună prea bine, deși cred că ar fi o experiență foarte tare. Personal, consider ochelarii destul de incomozi și efectiv după două ore de utilizare mă doare capul tot restul zilei, dar aș vrea să încerc

Alte păreri mai „avizate”?
Last Edit: 4 years, 11 months ago by Adriana Anchidin.

Re: Display 3D pe laptopuri 4 years, 11 months ago #1585

• hidden
  • Junior Geek
Părerea mea nu e avizată

Din câte știu, există un segment de persoane care au probleme în momentul în care încep să vizioneze un film 3D. Desigur cred că știți acele persoane care au rău de mașină - un număr limitat dar destul de împrăștiat.

Am citit de curând că pe termenul lung nu sunt efecte adverse (dacă se respectă programul: 2h 3D+ 1h- back to 2D).

Filmele din trecut au generat probleme deoarece producatorii lor nu măsuram precis diferența dintre camera de stânga si cea de dreapta. Acest aspect se pare ca este într-o continuă schimbare: din ce în ce mai multe filme sunt configurate mai bine (yeee!!)

Ca încheiere consider că ar fi important de precizat faptul că pentru o experiență extraordinară și o lipsă de probleme, este imperativ să avem o pereche de ochelari 3D de ultimă generație. - Din moment ce vrei să vezi un film 3D, atunci trebuie să îți permiți aparatura necesară.

Hidden.
Close your eyes and feel the geeky breeze
  • Page:
  • 1

Who's Online »

We have 1500 guests and no members online

Maguay © 2012.